Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 11
Viesi: 10
Lietotāji: 1
parcopi
Sākums » Ziņas » Ziņas

Fīderēšanas diena Daugavā
[ ] 20.08.2011, 13:20

Foto: Aldis Jermaks

Fīderēšanas diena Daugavā


Nu tas ir noticis. Latvijā pirmās sacensības ar fīderiem norisinājās pagājušajā svētdienā Daugavā pie Voleriem, tajās piedalījās septiņpadsmit šā interesantā, kā arī rezultatīvā copes veida cienītāji.


Mačus rīkoja titulētais un aktīvais sporta makšķernieks Agris Ziediņš, tos atbalstīja copes lietu tirgotava – veikals "Milo". Šī itāļu marka piedāvā ļoti plašu fīdera makšķeru un piederumu klāstu gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem profesionāļiem. Un nav nekāds brīnums, ka šo sacensību uzvarētājs vissmagāko lomu un visvairāk zivju noķēra tieši ar šā zīmola ražojumiem un barību. Bet visu pēc kārtas.

Vieta sacīkstēm nebija izvēlēta nejauši. Daugavas ūdeņus Voleros un zivju daudzumu tajā nesen pārbaudīja daži mūsu labākie sportisti, lai izvēlētos vietu, kur rīkot Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā pēdējo posmu. Atklājās, ka zvīņaino tur tiešām ir ļoti daudz, ar pareizu iebarošanu un piemērotiem rīkiem meistariem negausīgi ķērās pliči, raudas, breksēni un pa kādai vimbai.

Divas stundas pirms starta signāla dalībnieki pēc numuru izlozes sāka iekārtot savas vietas Daugavas krastā. Tik daudz laika tika atvēlēts tādēļ, ka upmala ir nobērta ar parupja maluma dolomīta šķembām. Tādā krastā ir grūti ierīkot ērtu apmetni un uzstādīt statīvus kātiem. Sacensoņi zivju ķeršanai vienlaikus drīkstēja izmantot tikai vienu kātu, arī barības daudzums bija ierobežots – piecām stundām 12 litri. Bija jāizvēlas, vai iebarojamo atstāt tikai konteineriem vai veidot bumbas un iebarot papildus. Daugavā dažkārt dienas laikā straumes stiprums mainās pat vairākas reizes. Spēcīgā plūdumā barība no tvertnītēm ātri tiek izskalota un, lai aktivizētu zivis uz košanos, ļoti bieži jāpapildina. Tādēļ tikai retais riskēja "piebumbot". Pirmās zivis jau dažas minūtes pēc starta izvilka Amatas novada fīderists Uldis Paupers. Ne velti viņš pāris dienas Voleros bija pavadījis treniņos un "atkodis" visas upes īpatnības un zivju ēdienkarti. Sacensībās Uldis pareizi izvēlējās tuvo distanci, pašdarināto barotavu smagumu, āķa lielumu, pavadiņu tievumu un kāta spicītes jutīgumu. Visas šīs taktiskās gudrības deva vēlamo rezultātu. Uldis zivtiņas, kaut ne visai lielas, svarā līdz divsimt gramiem vilka tekoši, vienu pēc otras. Tikmēr pārējie dalībnieki, arī tie, kas sēdēja viņam tuvāk un redzēja, kā potenciālais līderis velk, spītīgi turpināja zivju meklēšanu tālāk no krasta. Vēlāk daži atzina savas kļūdas – esot gribējuši sagaidīt kādu lielāku breksi vai raudu, bet bija jau par vēlu. U. Paupers noķerto zivju skaita un svara ziņā no pārējiem bija jau krietni atrāvies. Nedaudz sacensību norisi pabojāja dienas vidū uznākošais negaiss ar zibeņiem un pērkonu, taču makšķerēšanā nemēdz būt slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs.

Pēc finiša piecos sākās lomu svēršana. Sektora sākumā uz godalgotajām vietām ar zivju kopsvaru virs trijiem kilogramiem pieteicās uzreiz vairāki copmaņi, citiem, līdz vietai ar 15. numuru, kuru izlozēja Uldis Paupers, zivju pamaz, taču tukšā un pa nullēm nebija neviens. Kad Uldis izvilka no ūdens savu zivju uzglabājamo dārziņu, skatītāji un pārējie dalībnieki apbrīnā, bet dažs varbūt skaudībā, noelsās. Pat ar aci varēja noteikt, ka šis ir uzvarētāja loms. Tā, protams, arī bija. Svari uzrādīja 10 470 gramus. Otrās vietas ieguvējs apķerts gandrīz par septiņiem kilogramiem!

 

Tātad pirmo un līdz ar to vēsturisko sacensību "Milo fīderis 2011" goda pjedestāls uz visiem laikiem paliks šāds:

1. vieta Uldis Paupers – 10,47 kg,

2. vieta Igors Losevs – 3,76 kg,

3. vieta Edgars Veikins – 3,41 kg.

Labāko trīs vietu ieguvēji no rīkotājiem balvās saņēma kvalitatīvus makšķerēšanas piederumus – kātu, spoli un zivju uzglabājamo dārziņu.

Pēc apbalvošanas Uldis Paupers labprāt padalījās ar savu pieredzi. Kopš Latvijā parādījās un bija iespējams iegādāties fīderu rīkus, parastās gruntsmakšķeres viņš izmantojot tikai plekstu makšķerēšanai jūrā. Bet pārējo, izņemot plēsīgo, zivju ķeršanai tikai un vienīgi fīderi. Ar to velkot vimbas, raudas, brekšus un lielos sapalus no savas dzīvesvietas netālajā Gaujā. Par šo metodi esot iespējams atrast daudz noderīgas informācijas internetā. Daudz ko no uzzinātā viņš ir pārņēmis, daudz ko izsmadzeņojis pats. Barotavas taisot tikai ar savām rokām, kā nevajadzīgu viņš atzīst trubiņu konteinera piestiprināšanai, barotavu kabinot pie griezulīša un karabīnes "inlainā". Mazāku zivju ķeršanai noderīgāka esot pītā aukla, tā momentāni uz kāta spicīti pārraida sīkāko copīti. Lai nodrošinātos pret pavadiņas pārciršanu un lielākas zivs noraušanos pieciršanas brīdī, uz spoles auklu piefiksējot ar gumiju. Savu veiksmi Uldis smaidot uzņēma kā pašsaprotamu, viņš pie tā esot daudz strādājis un uz to tiecies, kā teica, sen gaidījis fīderēšanas mačus un uzvaru esot pelnījis.

Svētdien Uldis izmantoja 3,90 m garu vidēja testa kātu, pīto auklu, 0,13 mm pavadiņu un 14. numura āķīti. Viss, arī iebarojamais maisījums, ar "Milo" zīmolu. Un ne tādēļ, ka viņu kāds sponsorētu, bet tāpēc, ka tas ir lielisks aprīkojums. Uz āķa uzvarētājs licis pāris mušu kāpurus un ķikurus, arī iebarojamai masai šos tārpiņus čempions neesot žēlojis.

Jāpiebilst, ka pēc svēršanas visas zivis, kopsvarā 39,5 kilogrami, tika atlaistas, jo, kā sacensību nobeigumā izrādījās, visgaršīgākās zivis tomēr bija Agra ceptās desiņas.

Uzziņa

Gruntsmakšķeres jaunākais brālis fīderis savu nosaukumu ir guvis no angļu valodas vārda feed – barošana, ēdināšana; barība, uzturs. Eiropā un pasaulē zivju makšķerēšana ar šādiem speciāliem kātiem, kuriem ir maināmas un ļoti jutīgas spicītes, dažādu svaru un formu konteinera tipa barotavas, ir zināma jau pasen. Visbiežāk lieto saliekamos kātus garumā no 3,6 līdz 3,9 metriem, to iemetiena slodzes izturība ir 40 līdz 100 grami. Mūsu valstī fīderis populārs kļuva pirms gadiem pieciem sešiem.

18.08.2011 ALDIS JERMAKS
, la.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: Milo, daugava, fīderis
Skatījumu skaits: 1405 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.161.71.87
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv