Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

EK piedāvā Baltijas jūrā 2012.gadā zvejot vairāk mencas, mazāk – lašus un brētliņas
[ ] 15.09.2011, 16:27


EK piedāvā Baltijas jūrā 2012.gadā zvejot vairāk mencas, mazāk – lašus un brētliņas


Eiropas Komisija (EK) ceturtdien iesniedza priekšlikumu par 2012. gada zvejas iespējām Baltijas jūrā, rosinot nākamgad palielināt kopējo pieļaujamo nozvejas kvotu Baltijas jūras mencai, bet samazināt lašu un brētliņu zveju, portālu "Delfi" informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

EK ierosina Baltijas jūras austrumu krājuma mencas pieļaujamo nozveju nākamgad palielināt līdz 67 850 tonnām, kas būtu par 15% vairāk par šogad noteikto limitu. Savukārt Baltijas jūras rietumu krājuma mencas kopējo pieļaujamo nozveju rosināts palielināt par 13% - līdz 21 300 tonnām. Šāds palielinājums ir iespējams tāpēc, ka mencas krājumu ilgtermiņa pārvaldības plāns, kuru īsteno kopš 2008.gada, ir palīdzējis samazināt zvejas radītos zaudējumus zivju krājumiem.

Reņģes rietumu krājuma kopējo atļauto nozveju piedāvāts palielināt gandrīz par trešdaļu - līdz 20 900 tonnu apjomam, kā arī nedaudz — par 2% jeb līdz 106 000 tonnām nākamgad palielināt arī Botnijas līča reņģes nozveju. Toties centrālais un Rīgas jūras līča reņģes krājums vēl nav pietiekami atguvies, tāpēc EK ierosina šo divu krājumu reņģu zveju apjomu samazināt attiecīgi par 33% un 21%.

Lai laša populācijas spētu atgūties un vairs nebūtu apdraudēta, EK ierosina par gandrīz 80% samazināt šo zivju kopējo pieļaujamo nozveju centrālajā baseinā un par gandrīz 30% — zveju Somu līča krājumam. Ierosinātais samazinājums ir saskaņā ar saņemtajiem zinātniskajiem ieteikumiem. Baltijas jūras laša pārvaldības plāns, ko EK rosināja šā gada 12.augustā, vieš cerības, ka šī krājuma stāvoklis uzlabosies.

Tāpat EK ierosina nākamgad samazināt brētliņu kopējo pieļaujamo nozveju Baltijas jūrā par 26 % jeb līdz 213 110 tonnām.

Zinātnisko datu par jūras zeltplekstes krājuma apjomu nav. Tā kā nav nosakāms, kāda apjoma nozveja būtu ilgtspējīga, un tik ilgi, līdz būs iespējams iegūt vairāk datu un noteikt pienācīgu nozvejas apjomu, EK ir nolēmusi ievērot piesardzīgu pieeju un ierosināt šo zivju pieļaujamo zvejas apjomu samazināt par 25 %. Tas ir saskaņā ar iekšējo vienošanos par piesardzības principa ievērošanu, norāda EK.

EK arī piedāvā Baltijas jūrā pavadāmo dienu skaitu zvejas kuģiem saglabāt iepriekšējā gada līmenī.

"Ar šo priekšlikumu tiek gādāts par Baltijas jūras zivju krājumu saglabāšanu šodien un turpmākajām paaudzēm. Mūsu mērķis ir nodrošināt šo resursu atbildīgu pārvaldību saskaņā ar nozares reformas principiem. Īstenojot iecerēto un sasniedzot maksimālo ilgtspējīgas ieguves apjomu, mūsu nozare iegūs ne tikai veselīgākus zivju krājumus, bet arī lielākus ienākumus un vairāk darbavietu," sacījusi ES Jūrlietu un zivsaimniecības komisāre Marija Damanaki.

EK priekšlikums ir saskaņā ar zinātniskajiem ieteikumiem, ko sniegusi Zivsaimniecības zinātnes, tehnikas un ekonomikas komiteja (ZZTEK) un Starptautiskā Jūras pētniecības padome (ICES). Priekšlikums ir apspriests ar Baltijas jūras reģionālo konsultatīvo padomi (BJRKP), par pamatu ņemot maijā sagatavoto Komisijas konsultatīvo dokumentu.

Priekšlikumu oktobra Zivsaimniecības padomē apspriedīs ES dalībvalstu ministri.Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: mencas, kvotas, zveja jūrā, brētliņas
Skatījumu skaits: 865 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.159.51.118
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv