Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 5
Viesi: 4
Lietotāji: 1
Zivnieks
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Spiningošana vēlā rudenī un ziemā

Spiningošana vēlā rudenī un ziemā

Tagad vēlā rudenī citi skatās kā laši nārsto, citi tos mēģina noķert, citi makšķernieki sēž ar gruntenēm jūrā uz butēm, citi sēž ar gruntenēm pa vakariem pie upēm un mēģina ķert vēdzeles, citi joprojām mēģina ķert ar pludiņu, vai grunteni brekšus un citas baltās zivis, vēl citi ar laivu velcē pa ezeriem un upēm cerībā uz trofeju...iespēju tagad rudenī ir daudz dažādas. Zivis pirms ziemas diezgan aktīvi barojās un tagad var noķert gan plēsīgas, gan miermīlīgas zivis ar dažādām makšķerēšanas metodēm. Visas šīs metodes ir ļoti interesantas un grūti ir izvēlēties, kurai dod priekšroku. Bet es vēlos uzrakstīt savus novērojumus un padalīties ar savu pieredzi tādā lietā, kā līdaku spiningošana no krasta vēlā rudenī un arī ziemā, kamēr ledus vēl nav, vai vietās kur tas nav arī ziemā.
Tas ir diezgan interesants un aizraujošs makšķerēšanas veids. Ļoti interesantu un aizraujošu šo makšķerēšanu padara tas, ja tiek makšķerēts vietās, kur nav dziļš, ka var redzēt līdakas izgājienus un kampiena brīdi. Ūdens parasti rudenī paliek ļoti caurspīdīgs - jo vēlāks rudens, jo caurspīdīgāks...ziemā vispār tas ir ļoti caurspīdīgs, ūdensaugi ar vairs netraucē, jo ir atmiruši. Vēl interesanta lieta šādā makšķerēšanā ir tāda, ka jāuzvedās ir ļoti klusi un jāiztiek bez straujām kustībām un liekiem trokšņiem. Nav jau gluži jāslēpjās rāpus aiz krūmiem, kā daži dara makšķerējot foreles un sapalus vasarā, bet jo mazāk trokšņu un līdzenāka pārvietošanās pa krastu, jo labāk.
Makšķerēšanai(spiningošanai) vēlā rudenī un ziemas sezonā izmantoju parastu lētā gala spiningu, kas nav taisīts no grafīta.
Mans "ziemas spinings - Shakespeare", kuru es iegādājos, ja nemaldos, tad pa 5Ls :)

Lieta tāda, ka vidēji un arī dārgi grafīta spiningi pie 0grādiem un zemāk paliek trausli. Tāpēc nav vērts riskēt ar labu kātu un salauzt to. Šāda tipa spiningu nevar salauzt(nē, nu salauzt jau var visu, bet tad tas ir jāmāk) vienkārši velkot zivi, vai aizķeroties ar vizuli aiz  niedres. Ja nu gadījumā šādu spiningu tomēr izdodās salauzt, tad vismaz materiāli zaudējumi no tā praktiski nerodās. Auklu vēla rudens-ziemas spiningošanas sezonā es izmantoju parasto mono auklu. Es lieku 0.26mm un ar to pilnīgi pietiek, jo nekādi "monstri" parasti neķerās. Galvenais kritērijs auklai ir tāds, lai tā būtu pēc iespējas nemanāmakā caurspīdīgajā ziemas sezonas ūdenī. Tieši šī iemesla dēļ nelietoju pīto auklu šajā laikā, jo tā ir ļoti labi ūdenī pamanāma, pat ja lieto vismazāko diametru. Piedevām zem 0grādiem pītā aukla sāk sasalt un spiningošana paliek neiespējama, vai grūti realizējama. Pavadiņu labāk nelikt, jo tā tomēr arī redzama ūdenī. Bet, ja tomēr ir bail pazaudēt mānekli, tad iesaku izmantot šādu no mazākās stīgas pagatavotu mazu pavadiņu.
Šādu:


Lielāku arī nevajag, jo zivis šajā laikā tik agresīvi neuzbrūk un parasti pakampj tikai aiz āķiem. Es reizēm lieku šādu pavadiņu, reizēm nē, bet karabinīti gan lieku vienmēr, lai ātri vajadzības gadījumā varētu nomainīt mānekli. Lieta tāda, ka bieži vien šāda spiningošana notiek jau pirkstaiņos un gaisa temperatūra nav tā siltākā, tāpēc lieki saldēt pirkstus, lai nomanīt mānekli, man nav vēlmes. Ja tomēr šādu pavadiņu no stīgas lieto, tad jāatceras, ka ar laiku tā ir jātaisa pa jaunu, jo tā tomēr no iekšpuses sarūsē un var salūzt. Principā vienai rudens-ziemas spiningošanas sezonai ar šādu pavadiņu pietiek, tad tā ir jāmet ārā un jātaisa jauna. Pavasarī ar tādu spiningot vairs nav vēlams.
Mānekļus es izmantoju pārsvarā šūpiņus un gumijas zivtiņas, reizēm arī rotiņus. Tas tāpēc, ka es parasti spiningoju šajā gadalaikā seklās vietās. Galvenais, lai mānekļi nav pārāk uzkrītošās un spilgtās krāsās, tas šajā gadalaikā nebūtu vēlams.
Mani ejošākie mānekļi:

Ja tiek ķerts dziļākās vietās, tad lietderīgi būtu izmantot dažāda veida džiga mānekļus. Bet par cik tiek makšķerēts ar ne visai jūtīgu spiningu un mono auklu, tad spiningam galā var nostiprinār parasto ziemas makšķerēšanai paredzētu sardziņu:

tas palīdzēs ieraudzīt brīdi, kad džiga māneklis sasniedz grunti un palīdzēs ieraudzīt arī copes brīdi.
Viens novērojums gan man ir neatkarīgi no tā, vai tiek makšķerēts dziļākās vietās ar džiga mānekļiem, vai seklākās ar šūpiņiem un gumijām....māneklis ir jāvada diezgan lēnu un ar lielākām pauzēm. Ar ātru un agresīvu mānekļa vadīšanu ziemā plēsoņu izprovocēt ir ļoti grūti, es teiktu - pat neiespējami! Ir, protams izņēmumi, bet tie pēc maniem novērojumiem, ir izņēmumi.
Tātad kur zivis meklēt ziemā ar spiningu, ja uz ūdens nav ledus? Ja tiek spiningots dziļākās vietās, tad jāmeklē bedres un sēkļi, tad uz kantēm arī ar džiga mānekļu palīdzību un uzmanīgu spiningošanu, var cerēt uz labvēlīgu iznākumu. Ja tiek spiningots seklākās vietās, tad noderēs visas tās vietas, kas jums ir iecienītas ar spiningu pavasarī. Nav tā, ka visas līdakas jau ir salīdušas bedrēs un seklumā pie niedru malas to vairs nav. Tāpat viņas tur nāk baroties un tur tās var arī nospiningot. Gar nokaltušajām niedrēm, gar pretējo krastu, gar savu krastu, ja krasts ir niedrains un pats var paslēpties nokaltušajās niedrēs. Tās ir tās vietas, kurās līdaku var izspiningot arī ziemā. Vēl, protams, var skatīties pēc mazo zivtiņu aktivitātes. Vietās, kur var novērot mazo zivtiņu aktivitāti, ir vērts arī paspiningot. Vēl viens mans novērojums - agri no rīta, vai pēcpusdienā parasti neko nevar nospiningot. Vismaz man šajā vēlā rudens-ziemas periodā vislabāk padodās zivis piemānīt pašā dienas vidū.
Tāda izskatās ziemā(decembrī) nospiningota mēra līdaka.

Te viena īsi pirms Ziemassvētkiem nospiningota zemmēra līdaka, kas paņēma rotiņu. Te var redzēt to, ka zivs ēsmu līdz galam neierij šajā gadalaikā, tāpēc pavadiņu var nelikt.

Reizēm trāpās arī kāds asaris(arī decembra mēnesī ķerts, 250gr):

Vienu gan jāņem vērā spiningojot vēlā rudenī, vai ziemā. Šāda makšķerēšana nav diez ko rezultatīva un gadās daudz zemmēru, kas jālaiž vaļā, bet ja tiek spiningots azarta pēc, nevis, zivju pēc, tad ļoti interesanta nodarbe! Piedevām es tāds īsts ziemas copmanis nemaz neesmu, tāpēc līdz pēdējam izmantoju vaļējus ūdeņus un ziemā neaizsalušus ūdeņus. Ir taču interesanti, kad metrus 200-300 no manis cilvēki jau sēž un ledus bļitko, bet es pusnoslēpies niedrēs mētāju spiningu! Ja vēl izdodās ko noķert, tad prieks ir neaprakstāms un bauda visai nākamai dienai. Ne asakas! ;)


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (04.11.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 7482 | Komentāri: 2 | Birkas: ziema, Spiningošana, Rudens | Reitings: 4.7/11 |
Komentāru kopskaits: 2
2 parcopi   (04.11.2009 18:50)
Nu iespējams, bet esmu vienu spiningu sabojājis tādā veidā - vizulis aizķērās aiz pussapuvušas niedres un es nedaudz parāvu un gals bija nost momentā. Tāpēc labāk pieciešu nedaudz nekomfortablāku spiningošanu un spiningoju ar lētu spiningu. Nemaz tik slikts tas nav, piedevām lielākais kaifs tādā copē ir redzēt kā līdaka izskrien no niedrēm un pakampj mānekli, nevis no ērtas spiningošanas smile

1 ;)   (04.11.2009 18:31)
Vidēji dargiem spiningiem, tādiem kā Daiwa Infinity vai Powermesh ir pilnīgi vienalga - vai ārā ir -1 vai-5. Ir pārbaudīts. Cita lieta ir aizsalsošie riņķi vai aukla, kura sasalst uz spoles.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:52.201.244.140
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv