Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [70]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Kurp doties rudenī?

Kurp doties rudenī?

Pavisam nemanot ir pienācis rudens. Koki ir iekrāsojušies zelta un sārtās krāsās, ūdeņi paliek arvien tumšāki un arvien brīvāki no ūdensaugiem, dienas paliek īsākas un dzestrākas. Laši un taimiņi sāk ienākt mūsu upītēs, lai nodotos mīlas priekiem, tajā pat laikā padzenot no savām ierastajām vietām iepriekšējās upes saimnieces - līdakas. Jebkurā brīdī var uznākt melni mākoņi un samērcēt visu, kas zem tiem atrodās. Bet tieši šis laiks makšķerniekiem ir ļoti interesants un ir liela iespēja tikt pie sava trofejas loma, jo dauzas plēsīgās zivis( un ne tikai) tieši tagad sāk aktīvi baroties, lai uzkrātu kādu tauku slānīti ziemai. Tieši tagad lielās zivis vairs nav tik piesardzīgas, tieši tagad sākās bušu un vēdzeļu laiks....
Bet pirms turpināt par rudens copi un lauzīt galvu, kurp doties, gribās nedaudz atskatīties uz pavasara-vasaras copi. Ļoti īsi. Pavasaris, kā jau ierasts, iesākās ar grunteņošanu un fīderēšanu. Vimbās sanāca aizbraukt vienu reizi un to pašu nokavēju.....
Diezgan agri tika atklāta spiningošanas sezona. Vēl apkārt bija daudz sniega, kad mēs ar foreļošanas kolēģi Kasparu jau iemēģinājām Gauju. Vēl bija sniegs, kad pirmo reizi tika braukts forelēs....
Bet pricipā shēma bija parastā. Agrs pavasaris bija gruņteņošanas sezona, tad sākās pludiņmakšķerēšanas laiks, bet pie līņa šogad tā arī nesanāca tikt, tad jau sākās spiningošanas sezona. Ar jūniju jau pārsvarā tika meklēti zandarti un asari.  Šogad tiku biežāk forelēšanas izbraukumos, tika sarīkoti divi salidojumi, no kuriem otrais atsaucību neguva. Tika iepazītas jaunas vietas un sarīkotas vienas spiningošanas sacensības, kas norisinājās mazā copmaņu lokā. Kas attiecas uz zivīm, tad līdz vasaras vidum lomi bija labi. Tiku gan pie mēra līdakām, gan skaistiem zandartiem, gan pie asaru lomiem. Sanāca dažas veiksmīgas copes arī uz miermīlīgajām zivīm. Uz vasaras otru pusi veiksmīgu copes reižu palika mazāk un arī copes reižu, kā tādu, palika mazāk. Darbs. Bet kopumā var pateikt, ka pavasara-vasaras sezona, bija pietiekami daudzveidīga, interesanta un iespaidiem bagāta.
Tagad atgriežamies pie rudens copes. Tātad galvenais jautājums ir tāds kā virsrakstā - kurp doties rudenī? Iespējas ir ļoti daudz un dažādas. Jau pilnā sparā ir sākusies bušu sezona, var doties uz jūru butēs. Mīnuss - attālums!
Var nodoties fīderēšanai un saķert nesliktus balto zivju lomus, bet tur vajadzīgas nedaudz priekšzināšanas. Kādas barības rudenī izvēlēties, kuru bedru tuvumā pulcējās brekši u.t.t. Tāpēc šis variants laikam man ies tikai komplektā ar vēdzeļu copi. Pa dienu fīderēšana, vakarā pārslēgšanās un vēdzeļu copi.
Tātad nākamais variants, kur varētu doties - ir vēdzeļu cope! Vēdzeles var ķert arī ziemā un agrā pavasarī, bet visvairāk vēdzeļu cope tieši asociējās ar rudeni - krastā ugunskurs, apkārt tumšs, parasti kompānijā ir vairāki makšķernieki, tiek stāstīti makšķernieku stāsti, ceptas desiņas un, ik pa laikam, pārmestas gruntenes. Riktīga rudens romantika! Bet katru brīvo vakaru tak nesēdēs upes malā un nekurinās ugusnkuru, tas arī apniks. Kādi vēl varianti?
Pludiņmakšķerēšanu rudenī un sevišķi vēlā rudenī, es atmetu. Nav man tādu rīku, tādu zināšanu un prasmju, lai tiktu pie loma.
Paliek plēsīgo zivju meklēšana, spiningošana, velcēšana, cope uz dzīvo un trofejas zivs meklēšana. Te atkal rodās kaudze ar jautājumiem? Ko meklēt? Līdakas? Zandartus? Asarus? Rudenī arī nevar iet mētāt spiningu kur pagadās, jāpārlasa makšķerēšanas noteikumi, lai saprastu, kur to darīt nevar. Tās būs vietas, kur nāk iekšā laši un taimiņi. Bet nu paliek tās "svētās zivis", man pie mājām ir Ķīšezers, Vecdaugava un Daugava. Tur pietiek ko ķert. Te atkal papildus jautājumi. Uz ko? Uz ēsmas zivtiņām, kuras rudenī paliek arvien grūtāk sadabūt, ar spiningu, vai uz velci? Ja uz spiningu, tad kādās vietās un uz kādiem mānekļiem?
Katrā gadījumā jautājumu daudz, iespēju un variantu arī. Es te šodien tieši pārdomāju kurp doties rudenī un man ir ieskicējies aptuvenais plāns. Brīvdienu ir tik, cik ir un kaut kādā momentā plānus var pātraukt ziemas iestāšanās, bet aptuvenais plāns ir ieskicējies.
Tātad mans plāns ir rudenī doties un vairākām vietām un pamēģināt vairākas copes metodes un mēģināt noķert vairākas mērķa zivis. Noteikti pāris reizes aizbraukšu vēdzelēs un pirms vēdzeļu copes arī pasēdēšu ar fīderi, cerībā uz kādu balto zivi. Pāris reizes aizbraukšu uz jūru butēs(laikam tiešām sanāks tieši divas - viena bušu festivālā, otra ar bračku Ventspilī, kad šis atbrauks no komandējuma novembrī). Nu un vēl sanāk pa pāris reizēm ielaisties Ķīšezerā un Daugavā zandartu un asaru meklējumos, vairāk ar spiningu un uz dzīvo, mazāk uz velci. Vēl pāris copes reizītes uz dzīvo un spiningu Vecdaugavā uz līdakām. Un te jau ziemai jābūt klāt. Bet, ja vēl nebūs, tad atklāto ūdeņu sezonu noslēgšu kā parasti - ar spiningu no krasta tikmēr, kamēr būs brīvs ūdens pleķis, kur iemest. Pēdējo līdaku šādā veidā esmu dabūjis tieši Ziemassvētku vakarā.  Cerams, ka ļoti strauja ziemas atnākšana nesabojās manus rudens plānus.
Man ir izpīpēts aptuvenais plāns, kurp doties rudenī. Novēlu katram makšķerniekam realizēt savu plānu, kurp doties rudenī un lai tiek arī labi lomi un pat trofejas! Un kamēr nav iestājies vēlais rudens, ir jābauda dabas skaistums, kas tagad ir uz katra stūra. Lai enerģisks, skaists un lomiem bagāts rudens visiem!
Galvenais ir gūt prieku no copes procesa!Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur
varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (10.10.2013) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 2987 | Komentāri: 3 | Birkas: rudens cope, vēdzeles, Līdakas, parcopi.lv, Butes | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 3
3 Zorro   (11.10.2013 16:04)
Lai veicas! hello

2 Alberts   (11.10.2013 14:28)
Patīk Tavs domugājiens! hello

1 kreisais   (11.10.2013 13:09)
Man vislabāk patika stāsta pats sākums...
"......Pavisam nemanot ir pienācis rudens. Koki ir iekrāsojušies zelta un sārtās krāsās, ūdeņi paliek arvien tumšāki un arvien brīvāki no ūdensaugiem, dienas paliek īsākas un dzestrākas. Laši un taimiņi sāk ienākt mūsu upītēs, lai nodotos mīlas priekiem, tajā pat laikā padzenot no savām ierastajām vietām iepriekšējās upes saimnieces - līdakas. Jebkurā brīdī var uznākt melni mākoņi un samērcēt visu, kas zem tiem atrodās. Bet tieši šis laiks makšķerniekiem ir ļoti interesants un ir liela iespēja tikt pie sava trofejas loma, jo dauzas plēsīgās zivis( un ne tikai) tieši tagad sāk aktīvi baroties, lai uzkrātu kādu tauku slānīti ziemai. Tieši tagad lielās zivis vairs nav tik piesardzīgas, tieši tagad sākās bušu un vēdzeļu laiks...."
Likās jau, ka būs tāds pats turpinājums :)
Lai realizējās ieplānotais! ;)

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:34.226.208.185
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv