Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Ieskats pagātnē, ar skatu nākotnē


Ieskats pagātnē, ar skatu nākotnē

Ārā jau ir iestājusies ziema, apkārt viss ir balts, uz ūdeņiem sāk veidoties plānāka un biezāka ledus kārta, kas nozīmē, ka ūdeņus drīz jau klās stabils ledus vāks, tāpēc attiecīgi daļa makšķerēšanas rīku tiek nolikta stūrī līdz pavasarim. Toties tiek sagatavoti citi rīki, kas lieti noderēs visas ziemas garumā. Bet pa īso starplaiku, kad ar vaļējo ūdeņu rīkiem vairs nevar darboties, bet uz ledus kāpt vēl baidos, tad šis ir īstais laiks, lai atskatītos kā tad man copes ziņā ir pagājusi vaļējo ūdeņu sezona.
Sākās šī sezona tajā brīdī, kad vietām vēl bija ledus, bet dvēsele jau bija noilgojusies pēc pavasara un atklāto ūdeņu copes. Sezona tika atklāta 17.martā ar grunteni.

Vecdaugavu vēl klāja ledus kārta, bet viens posms Audupē bija jau bez ledus vāka, tieši tur mēs ar Jutrix arī atklājām vaļējo ūdeņu sezonu. Cope neviena nebija, bet prieks par to, ka var jau rokās paturēt garāku makšķeri - bija gan!
Otrā copes reize arī bija ar grunteni un arī bez rezultāta. Šoreiz kopā ar Borodu mēģinājām izmānīt kādu breksi.

Apkārt arī vietām vēl bija ledus un grunteni ne visur varēja iemest. Tā arī ar grunteņošanu sezona pamazām tika iesākta. Bija viens feins kolektīvais brauciens uz Gauju, kas paliks ilgi atmiņā ar slimām vāverēm un citām jautrībām, bija braucieni uz Daugavu vimbās un brekšos. Šad tad pie loma izdevās tikt, šad tad pie ļoti švaka, vai vispār neizdevās, bet galvenais, ka pavasaris bija sācies, varēja elpot pilnu krūti svaigo pavasara gaisu un visa daba apkārt atdzīvojās arvien vairāk. Tās ir neaprakstāmas sajūtas. Kad zini, ka priekšā visa vasara, galvā viss griežas no plāniem ko tik vajadzētu vasarā izdarīt. Vēl bija labs brauciens uz Gauju,  kopā ar Copmani, kad diezgan labi paķērām vimbas un pakāpēlejām pa Siguldas kalniem.
Tā pamazām ūdeņi uzsila un sāku biežāk arī copēt ar pludiņmakšķeri, kas man joprojām ir viens no iecienītākajiem makšķerēšanas veidiem.Rezultāti gan nepriecēja. Mērķa zivis līņus un karūsas es nespēju noķert. Pavasarī ar Jutrix tikām pie vienas smukas karūsas uz diviem un vienu pavasara dienu varēju tikt arī pie laba līņu loma, kad bijām ar Borodu kādā slepenā vietā, bet sanāca tā, ka tiku tikai pie viena līņa toreiz un tas man arī palika vienīgais pa visu sezonu.Toties dažas copes reizes smuki atvilkos ruduļus. Tādu riktīgi lielo gan nebija.
Tas sekoja pāris tukšie braucieni reņģēs un pēc tam brauciens uz Liepāju. Liepājā riktīgi atvilkos bullīšus un arī noķēru savu pirmo vējeni.Tā dēļ vien bija vērts braukt to gabalu. Pie tam uzņemšana un kompānija tajā braucienā bija visaugstākajā līmenī. Tad jau arī sākās spiningošanas sezona. Pie mēra līdakām izdevās tikt, bet tomēr biežāk lomos bija zemmēri.Sezona iesākās kūtri un tā arī turpinājās. Gaidīju jūniju, kad beidzot varēs ķert zandartus un liku lielas cerības uz labu zandartu sezonu. Jūnijs atnāca un atnāca arī vilšanās. Zandarti mani šogad regulāri piesmēja. Pa visu sezonu tiku tikai pie dažiem mēra zandartiem, no kuriem lielākais tika noķerts Vecdaugavā uz grunteni, kad bijām ar Spulgitu copēt.

Arī zemmēru nebija daudz - pa visu sezonu kaut kur 20-30gb. Ar līdakām sezonas laikā gāja krietni labāk, bet pie tiešām labas līdakas man tā arī tikt neizdevās. Lielākā tika noķerta Engures ezera salidojuma pēdējā dienā un arī tā bija nepilnus divus kilogramus smaga.

Rudens līdaku cope cieta plnīgu fiasko. Ar asariem šogad gāja pārsvarā labi, bet tādi virs 500gr bija reti. Iepriekšējā sezonā tādu bija krietni vairāk. Toties šogad iesāku staigāt pa foreļupēm un pirmais piegājiens kopā ar Kapraci izdevās ļoti veiskmīgs un emocionāls.

Par cik šīs ir tādas kā pārdomas par aizvadīto sezonu ,tad katru copes reizi izcelt nav jēgas un vajadzētu uzrakstīt tādu kā kopsavilkumu ar sausiem skaiļiem.
Tātad šajā sezonā lielākā zivs, noķerta ar grunteni, bija Vecdaugavas zandarts nedaudz virs kilo.
Lielāka zivs ar pludu ap kilogramu.
Ar spiningu lielākā bija līdaka Engures ezerā, kas bija nepilnus 2kg smaga.
Tiku pie pirmajām forelēm, pirmās vējenes un pirmajiem bullīšiem. Tika noorganizēti trīs parcopi.lv salidojumi.
Bija daudz kopīgas foruma biedru copes un gandrīz katrā bija kāds īpašs atgadījums, vai piedzīvojums. Bija arī zivis. Ne vienmēr gan.
Cietu sakāvi spiningošanas sacensībās Vobleri vs Bleķi, kurās pārstāvēju bleķinieku komandu.
Piedalījos jūras makšķerēšanās sacensībās kopā ar Borodu, pārstāvējām parcopi.lv.....pēdējie nepalikām!

Bija daudz un dažādi piedzīvojumu un ļoti feini brīži šajā sezonā.
Bija arī neveiksmes un vilšanās. Bet tādu bija mazāk.
Sezona tika atklāta 17.martā ar grunteni bez rezultāta un noslēgta 4.decembrī ar grunteni uz vēdzelēm un arī bez rezultāta.
Kopumā jāsaka, ka sezonas gaitā regulāri guvu pozitīvas emocijas no copes un uzlādējos no visiem copes procesiem, bet tā īsti pie ievērības cienīgiem lomiem netiku. Bet ne jau tas arī ir galvenais!
Rakstu šīs rindas vakarā pirms ziemas rīku inventerizācijas, bet brīdī, kad jūs šos rakstu lasīsiet, es jau iespējams būšu arī atklājis ziemas copes sezonu, kurai esmu jau morāli sagatavojies. Šis raksts ir rindā aiz Kaprača rakstu par vēžošanu, tāpēc uzreiz pēc tā uzrakstīšanas tas netiek publicēts.
Vēl īsāks atkats uz pagājušo sezonu ir tāds - COPE IR VIENREIZĒJI FORŠA! Tas ir kaut kas tiešām SUPERĪGS!
Un tagad mierīgi varam nodoties tirināšanas, žibulēšanas, raustīšanas un citiem ziemas copes priekiem. Redzēsim ko atnesīs ledus sezona. Plāni man ir, par tiem arī tiku jau rakstījis, tad jau redzēs kā viss izdosies.
Ne asakas visiem! ;)


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur
varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (14.12.2012) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 2288 | Komentāri: 2 | Birkas: Līņi, Zandarti, Cope, Līdakas, parcopi.lv | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 2
2 Alberts   (27.12.2012 14:51)
Nav jau nemaz tik slikti tie lomi. Gan kādreiz arī trofeja būs ;)

1 kreisais   (15.12.2012 08:18)
DaudzveidīgaTev tā sezona sanākusi! ja

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:107.21.16.70
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv