Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [70]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Apraksti

Cope Ventspilī un Ventspils rajonā


Cope Ventspilī un Ventspils rajonā

Esmu noslēdzis ceļojumu pa trim dažādām Ventspils un tās apkaimes ūdentilpnēm, tāpēc nolēmu uzrakstīt atskaiti par visām trim. Pirmā, par kuru rakstīšu, ir Venta.
Pirmajā rītā ar bračku piepūtām laivu un peldējām uz Vecventu, lai ar rīta gaismu paķertu līņus un karūsas. Maijā mēs jau bijām tur bijuši, bet toreiz paši neko nenoķērām, tikai redzējām kā citi ķer. Jāatzīst, ka šoreiz rezultāts bija tāds pats :) Pat nezinu kas par lietu, vietu izvēlējāmies it kā pareizu, barībai ar nebija ne vainas, bet neviena karūsa vai līnis mums nepieteicās, tikai pamazi ruduļi, daži pliči un daži asari. Vēlāk, rīta copei(šoreiz necopei) beidzoties, ķērāmies pie spiningiem. Spiningojām pa to pašu Vecventu, bet rezultāts bija 0! Tālāk izdomājām pārpeldēt uz Ventu, peldējām pa Ventu uz augšu, uz Zlēku pusi, tur ir smilšu sēklis, kur labi var paspiningot asarus un reizēm gadās arī zandarti. Pats vēl tur nebiju bijis, bet bračka zināja to vietu....beigās izrādījās, ka tikai aptuveni :) Aptuvenu vietu atradām, bet sēkli nē! Visādi mēģināju ar džigu mētājot atrast to sēkli, bet neizdevās. Piepeldējām pie viena copmaņa, kas sēdēja uz ar pludiņu uz līdakām un uz baltajām zivīm, pajautājām par to sēkli, bet viņš tikai zināja teikt, ka tāds te ir, bet kur tieši, viņš nezin, jo katru gadu tas mainoties. Nezinu, varbūt tiešām konkrētu vietu nezināja, varbūt negribēja teikt, bet sēkli mēs neatradām. Tālāk, lai nepaliktu pilnīgi tukšā, mēs izdomājām iepeldēt niedrēs un paķert ruduļus......bet arī tur mūs gaidīja pilnīga izgāšanās - ruduļi ķērās, bet gaužām niecīgu izmēru. Pēc šī fiasko pludiņmakšķeres tika saritinātas un tika pieņemts lēmus pavelcēt, kamēr akumulatorā vēl ir jauda. Un atkal pilnīga izgāšanās! :) Pat neviena uzsitiena. Vēlāk pie Ventspils vēl drusku paspiningojām, bet atkal ar tādām pašām sekmēm. Pirmā diena Vetspilī beidzās gaužām bēdīgi, Venta šoreiz nebija mums labvēlīga. Gribējām vēl iebraukt Dokupē, bet vairs nebija garastavoklis, lai turpinātu copi, tāpēc devāmies prom.
Otro dienu mēs copēt negājām, jo noticējām sinoptiķiem, ka būs ļoti slikts laiks, kaut gan vairāk kā pusdienu vēja nebija un spīdēja saule.
Trešajā rītā mēs aizbraucām uz Būšnieku ezeru, kurā jau trīs gadus bijām copējuši.

Pirmie divi gadi mums tur ar bija ļoti švaki, bet pagājušo gadu jau tur labi paķērām. Šogad atkal peldējām uz pagājušā gada vietu un pielietojām pagājušā gada copes taktiku. Tas ir, iepeldējām ar laivu vietā, kurā gribējām ķert, nostājāmies uz enkura, tad ielaidām akmeni, kam ar makšķerauklu bija piesieta pustukša plastmasas pudele. Lieko auklu aptinām ap korķi un nostiprinājām tā, ka pudele palika tieši virs akmens.

Tad izbērām metru no pudeles iepriekš iejaukto un sagatavoto barību, bet paši atpeldējām metrus 30 nost no tās vietas un noenkurojāmies. Un no tās vietas mēs metām metru pirms pudeles, tātad tieši iebarotajā vietā. Šādu taktiku pirmo reiz mēs izmēģinājām pagājušo gadu un mums tas nesa rezultātus. Šogad bija tāpat! Lieta tāda, ka Būšnieku ezers ir sekls un ar ļoti caurspīdīgu ūdeni un praktiski bez ūdenszālēm, tāpēc laivas tuvumā neko noķert nevar, pirmās reizes, kad tur braucām, mēs par to pārliecinājāmies :) Tātad ķērās mums ļoti smukas raudas visu rīta cēlienu, raudas vidēji ap 200gr, dažas lielākas un reti kura mazāka, viena trāpījās vispār dikti laba - kādi 350gr.

Vēlāk raudu cope pārtrūka, bet tīri labi varēja paķert asarus, kas gan lielāki par 100gr nebija, toties asari tur uzrodās tādos baros, ka viss ūdens vārās un noķert tad tos nav nekādu problēmu. Uz ēsmas zivtiņu bračkam trāpījās viena zemmēra līdaciņa, bet man tāda pati uz spiningu.

Godīgi sakot braucu uz turienu jau ceturto gadu, bet nevienu mēra līdaku tur neesmu dabūjis, tāpēc nākamreiz laikam spiningu līdz pat neņemšu, labāk paķert riktīgi ar pludiņmakšķeri. Tajā ezerā zinoši copmaņi ķer arī līņus, bet man grūti iedomāties, kurā vietā tādā dīvainā ezerā tos meklēt. Runā jau, ka līdakas arī tur ir labas, un spriežot pēc raudu izmēriem, tā tam vajadzētu būt, bet arī nezinu, kurā vietā tās tādā ezerā var atrast un uz ko piemānīt. Bet tāpat man Būšnieku ezers patīk, jo ar pludiņmakšķeri tādas raudas paķert var reti kur, plus neslikti var paķert arī asarus. Peldēties tajā ezerā vispār ir super, jo ūdens tur visu vasaru ir silts.
Būšnieku loms:

Ceturtajā rītā braucām no Ventspils un Kuldīgas pusi uz Lielo Nabas ezeru.

Tajā ezerā bijām bijuši tikai vienu reizi, kaut toreiz neko nenoķērām, bet ezers likās perspektīvs, tāpēc šogad tur aizbraucām vēlreiz. Šim ezeram arī ir viena dīvainība - tajā ir ļoti necaurredzams ūdens. Tāpēc tika pieņemts lēmums taisīt gaišu barību. Tātad iepeldējām mūsuprāt perspektīvā vietā, iebarojām un nekas mums neķērās :) Tad pamainījām vienu vietu, otru, līdz beidzot atradām diezgan labu vietiņu un atkal iebarojām. Šoreiz rezultāts neizpalika drīz pēc iebarošanas sākās cope. Sāka ķerties pliči, breksēni, ruduļi, dažas raudas, karūsa, līnis un pat ālants. Ālants, protams, bija zemmēra un momentā tika amnestēts. Vispār interesanti, ka ezerā dzīvo šāda zivs, laikam tāpēc, ka ezers savienojās ar Ventu. Interesanti, ka līnis pieķērās uz mannas mīklu-kulteni, man tā gadījās pirmo reizi, ka līnis pieķerās uz šādu ēsmu. Tā tomēr vairāk balto zivju ēsma. Svaru nebija, bet pieliekot pie spininga, kur man iz atzīmēti dažādi garumi, līnis bija 36-37cm garš, pretojās viņš diezgan cienīgi un uztveramajā tīkliņā to varēja iedabūt, tikai ar trešo reizi. Vispār ar copi Nabas ezerā palikām ļoti apmierināti, vienīgi drusku kremt tas, ka ezers ir pilns ar līdakām, tādu līdaku aktivitāti reti kur var novērot, bet ar spiningu piemānīt nevienu neizdevās. Nekas, viss vēl priekšā!
Nabas ezera loms:

Tā lūk man gāja ar copi Ventpilī un Ventpils rajonā. Makšķerēts šoreiz tika jau iepriekš izmēģinātās vietās, bet tajā apkaimē jau ir vēl daudz ezeru un mazu upju, kur ir vērts pamēģināt pacopēt, ko kaut kad arī izdarīšu. Venta šoreiz mums nebija labvēlīga, bet tas nemazina manu cieņu pret šo upi. Venta tomēr ir Venta un es tur atgriezīšos vēl ne vienu vien reizi.
Tagad esmu atpakaļ Rīgā, bet jau rīt došos uz Latgales pusi, Latgales pašu sākumu. Tas gan nebūs copes brauciens, bet divās mazās upītēs tiks arī pamakšķerēts, gan vēlāk uzrakstīšu kā tur gāja, varbūt, kad rakstīšu nākamo blogu.
Novēlu visiem copmaņiem makšķerēšanas prieku un, ne asakas visiem!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!Kategorija: Apraksti | Pievienoja: parcopi (13.06.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 5668 | Birkas: Cope Ventspilī | Reitings: 5.0/12 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.146.227.92
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv