Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [68]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 11
Viesi: 11
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Spiningošana


Spiningošana

            Spiningošanā ir kaut kās tāds, ka vēl un vēl gribās paņemt rokās spiningu. Viens no aktīvākajiem makšķerēšanas veidiem. Nepārtraukti zivju meklējumi un mānekļu mainīšana, noietie kilometri gar upi, tas viss iespējams tikai spiningojot.

            Man spiningošana patīk ar to, ka nav īpaši jāgatavojas. Kaut vai dienas vidū, ja ir pāris stundas brīva laika, var paķert spiningu, dažus vizuļus un iet paspiningot. Bieži vien tieši šajās īsajās nesagatavotajās spiningošanas reizēs tiek gūti labi panākumi. Izskaidrojuma man tam nav.

            Vēl spiningošanā var ļoti radoši izpausties. Ir 101 dažādu mānekļu veidi ar ko var spiningot. 101 mānekli var izgatavot pats, pat no visvienkāršākajiem materiāliem. Var vienmēr daudz un dažādi eksperimentēt. Spiningu vien ir cik veidu! Ir supervieglās klases spiningi, vieglās, vidējās un smagās klases spiningi. Tad vēl tie atšķiras pēc garuma un kāta lokanības. Ir spiningi, kam lokās tikai kāta spice, ir tādi, kam puskāts lieca, bet ir tādi, kas var saliekties kā parabola. Katrs var sev piemeklēt ko tīkamu. Ir spiningi, kas paredzēti speciāli „dzerkošanai”. Tas ir tāds mānekļu tips, kuriem pašiem savas spēles nav, tiem spēli piedod makšķernieks ar spininga palīdzību.

            Spiningojot ir arī dažādi mānekļa vadīšanas veidi. Ir parastais, kad māneklis tiek vadīts vienmērīgi tinot spoli, un ir daudzi dažādi mānekļu vadīšanas paņēmieni, ko spiningotājs apgūst tikai ar laiku. Otrs izplatītākais mānekļa vadīšanas veids ir tāds(izmanto pārsvarā ar mānekļiem, kuri atrodas uz grunts), ka māneklis tiek nogādāts ūdenī, tiek pagaidīts, kamēr tas nogrimst, tad pietīta aukla, tad 2-3 apgriezieni ar spoli, pauze, atkal apgriezieni, pauze, atkal....Tad māneklis pa grunti pārvietojas tādā kā trepītē. Vēl izplatīts ir paņēmiens, ka spoli tin tad ātrākā tempā, tad lēnākā. Var vēl dažādi piepalīdzēt ar spiningu. Iespēju un variantu ir daudz, vajag tikai mēģināt.

            Īsāk runājot spiningošana ir tieši tas makšķerēšanas veids, kurā var eksperimentēt, eksperimentēt un vēl 100reizes eksperimentēt. Jo tad, kad sāk likties, ka kaut kas sakarā ar mānekļa tipu, tā krāsu vai spēli jau ir apgūts, tad jau nākamajā makšķerēšanas reizē var pārliecināties par pretējo! :)

            Vēl atcerieties, ka spiningojot ir ļoti viegli pārkāpt dažādus makšķerēšanas noteikumus, tāpēc pirms ejat spiningot, pāršķirstiet makšķerēšanas noteikumus un iegaumējiet atļautos lomu izmērus un skaitu, lai nesanāk nepatikšanas!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (15.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 4940 | Reitings: 4.7/16 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.162.239.233
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv