Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 2
Viesi: 1
Lietotāji: 1
Zivnieks
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Pludiņmakšķerēšana


Pludiņmakšķerēšana

           Kurš gan nav makšķerējis ar pludiņmakšķeri? Ar to ir sākuši kādi 90% makšķernieku. Daudziem makšķerniekiem pirmā makšķere ir bijusi bambusa kāts vai arī vienkārši koka kāts, kam piesiets gabals auklas, kāds vienkāršs pludiņš, daži sviniņi un āķis. Tieši uz tādām makšķerēm daudzi ir izvilkuši savas pirmās zivis, tās parasti ir bijušas – karūsiņa, asarītis vai kāda maza baltā zivs. Daudzi makšķernieki vēlāk pludiņmakšķerēšanu atmet, bet es neesmu no tiem. Man joprojām sagādā lielu prieku ķeršana uz pludiņmakšķeri.

            Man personīgi viss tas process, kas saistīts ar pludiņmakšķerēšanu sagādā lielu prieku. Sākumā izvēlos un kurieni braukšu makšķerēt un kādas zivis tur dzīvo, tad speciāli šīm zivīm sagatavoju vai nopērku barību. Visbiežāk copēt ar pludiņmakšķeri eju ļoti agri no rīta, kad vēl ir tumšs, lai pirms saullēkta jau būtu izvēlētajā vietā krastā, vai arī, būtu jau ar laivu aizpeldējis uz izvēlēto vietu un iebarojis to. Tas taču ir super, ka var apvienot makšķerēšanu ar neaizmirstamu saullēktu vērošanu. Un pats process vērojot pludiņu....tajā visā ir kaut kas tāds....kaut kas neaprakstāms, kaut kādas pirmatnējas sajūtas(patīk makšķerēt vietās, kur neapgrozās daudz cilvēku). Un ja vēl pati cope tajā reizē izdodās, tad garastāvoklis ir labs uz ilgāku laiku.

            Kad dodos makšķerēt ar laivu, tad bieži vien paķeru līdz arī spiningu, pat ja tajā dienā esmu nolēmis ķert ar pludiņu. Tas ir tāpēc, ka ar pludiņmakšķeri es parasti ķeru rīta cēlienu, bet pēc tam, ja vēl atrodos uz ūdens, tad kādu stundiņu vēl pamētāju arī spiningu. Vienreiz gan dēļ šitāda gājiena man pazuda garastāvoklis konkrēti. Biju rīta cēlienā ar pludiņmakšķeri saķēris 8brekšus svarā no 400-1000gr. Biju priecīgs un braucot ar laivu uz krastu, drusku pamētāju spiningu, un še tev – pieķerās prāva līdaka! Nebija jau nekāds monstrs, bet savi 5kg bija gan. A man vieglās klases spinings bez pavadiņas.....apmēram minūte un līdaka aizbēga ar visu manu mānekli....un aizbēga arī labais garastāvoklis par 8brekšiem. Tā arī mēdz gadīties :)

            Tagad sīkāk par pludiņmakšķerēm:

  1. Bambusa vai kāda cita materiāla makšķerkāts bez riņķiem un spoles.

Šāda tipa makšķere der makšķerēšanai no laivas nelielos attālumos, no krasta uz ēsmas zivtiņām, ruduļu ķeršanai, vai makšķerēšanas iesācējiem

  1. Teleskopiskā makšķere ar riņķiem un spoli.

Šāda tipa makšķere ir vispopulārākā starp pludiņmakšķerniekiem un vispieejamākā pēc cenas. Un plusi šādai makšķerei ir tādi, ka makšķere ir ļoti kompakta un mobila, neprasa nekādu sagatavošanos – ar šo makšķeri var sākt makšķerēt praktiski uzreiz pēc ierašanās pie ūdens. Šādu makšķeri var lietot jau kā no laivas, tā no krasta. Der tā dažāda veida zivīm. Diezgan universāla makšķere.

  1. Štekermakšķere bez riņķiem un bez spoles.

Šāda tipa makšķerei ir liels pluss tas, ka var precīzi makšķerēt iebarotajā vietā. Ar šo makšķeri var makšķerēt tikai no krasta, piedevām aiz muguras nedrīkst būt koki vai krūmi, jo makšķere ir gara un pa speciāliem palikņiem tā tiek stumta uz aizmuguri izvelkot. Makšķerējot ar šo makšķeri vajag arī zināmas iemaņas. Mīnusi ir dārgā cena, daudz palīglīdzekļu nepieciešami un nekompaktums.

  1. Mačkāts. Spiningveidīga makšķere no trim saliekamiem posmiem ar riņķiem un spoli.

Šāda tipa makšķere ir paredzēta pārsvarā ķeršanai krasta un tāliem metieniem, bet tikpat labi ar to var ķert arī no laivas. Šī ir mana iecienītākā no pludiņmakšķerēm. Ļoti jūtīga makšķere salīdzinot kaut vai ar teleskopisko, pat 200gr zivs izvadīšana sagādā prieku. Der dažāda veida zivīm. Nav tik kompakta kā teleskopiskā makšķere, bet arī diezgan universāla un gandrīz visiem pieejama makšķere.

            Var jau makšķeres ar pludiņu iedalīt vēl sīkāk, bet šīs tā kā būtu tās pašas iecienītākās un biežāk izmantotās pludiņmakšķeres. Vēl atsevišķa kategorija ir karpu pludiņmakšķeres, bet par tām zinu visai maz.

Ne asakas! ;)


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!


Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (15.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 5920 | Reitings: 4.8/12 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.221.75.115
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv