Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [70]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

PlicisPlicis


            Plicis ir Latvijā bieži sastopama zivs, vizuāli ļoti līdzīgs plaudim, tikai neaug tik liels. Plicis var izaugt līdz 30cm, bet svaru var sasniegt apmēram līdz 1kilogramam. Dzīvo plicis daudzos ezeros un upēs, kā arī jūras piekrastē. Nārsto plicis sākot ar aprīli. Nārstojot bieži izveido hibrīdus ar citām baltajām zivīm. Ķermenis plicim ir augts, no sāniem saplacināts, mugura zilganpelēka, sāni un vēders sudrabaini. Galvenās atšķirības no plauža ir tādas, ka spuras mēdz būt sārtas, bet sānu līnijā ir mazāk zvīņu kā plaudim.

            Dzīvo plicis kā aizaugušās ar ūdenszālēm vietās, gan dziļumā. Noķert plici var uz sliekām, mušu kāpuriem, motili, dažādiem kāpuriem, maizi un dažādām mīklām. Ķert plici var uz pludiņmakšķeri vai grunteni, ziemā uz mormišku ar motili vai mušu kāpuru. Par barību izmanto pirkto vai paštaisīto barību, ziemā iebaro ar motili. Ķert plici var visu gadu.

            Aprīkojumu pliču copei var taisīt gana vienkāršu, bet par cik šī zivs lielus izmērus nesasniedz, tad daudz lielāku prieku no copes varēs dabūt, ķorot ar smalkiem rīkiem, piemēram, ar mačkātu vai fīderi(vieglā tipa grunteni).

            Gastronomiskā vērtība plicim ir vidēja, toties no pličiem sanāk izcilas voblas. Vasarā vismaz vienu reizi eju mērķtiecīgi uz pličiem, lai izkaltētu voblas.Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (14.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 3137 | Komentāri: 3 | Reitings: 4.8/8 |
Komentāru kopskaits: 3
3 sancho76   (22.03.2009 16:26)
Piekrītu eduks,par to smalko rīku lietošanu,kad ir galīga bezcope,uzmauc uz smalka āķīša vienu spriganu mušu kāpuru un tad cope acīmredzami uzlabojas wink

2 parcopi   (16.03.2009 18:19)
Paldies, par informāciju Eduk smile

1 eduks   (16.03.2009 12:15)
Plicim, tāpat kā katrai citai zivju sugai ir arī savas īpatnības. Smalki rīki ķerot šo zivi jālieto ne tikai tāpēc, ka zivs pārāk liela neaug, bet arī tāpēc ka plicis uz rupjākiem rīkiem ņem ļoti negribīgi un uzmanīgi... Tāpēc vismaz pasmalku āķi un pavieglu pludiņu izmantot rekomendēju, jo pretējā gadījumā plici piemānīt uzsēsties uz āķa pagrūti - notīra āķus un viss.
Piekrītu arī tam, ka vobla no pliča iznāk pat daudz labāka kā no tāda paša izmēra plauža, jo plicis ir biezāks par mazo plaudēnu, viennozīmīgi. Parasti uz pličiem dodos maija beigās un jūnija sākumā, kad plicis dodas uz krastu nārstot. Obligāti lietoju iebarojumu. Keru pie pašām zālēm vai starp zālēm (tas ezerā) - atklātā ūdenī plicis ņem sliktāk. Par ēsmu šo zivju ķeršanai parasti lietoju mušu kāpurus vai maksteņu kāpurus, ja nav iepriekšminēto tad izmantoju slieku. Noķerto zivju izmērs parasti svārstās robežās no 150-400 gramiem, retāk trāpās 500-800g eksemplāri. Tik lieli pliči gan sastopami ne visās ūdenskrātuvēs. Pats tos makšķerēju Rāznas ezerā, tie sāk labi ņemt faktiski uzreiz pēc tam, kad nonārsto raudas, nereti kopā ar raudām, pēc tam līdz kautkur jūlijam pavadot nārstā visas citas baltās zivis (ruduļus, vīķes). Ipaši draudzīgi pliči dzīvo ar ruduļiem, ar kuriem nereti kopā pat nārsto un veido kopējos pēcnācējus (hibrīdus).
Makšķerēt pličus (ezeros) iesaku doties pēcpusdienā/vakarā, jo pa dienu tas ķeras daudz sliktāk un smalkāks, bet tiklīdz sāk satumst tā copes (un zivju) kvalitāte uzlabojas diametrāli! Uz lielajiem pličiem eju tikai pirms tumsas iestāšanās un sēžu pa tumsu labi ilgi, izmantojot vai nu baltus pludiņus vai arī pludiņus ar spīgulīšiem (jāņtārpiņiem).

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:34.226.208.185
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv