Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 4
Viesi: 4
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Līdaka


Līdaka

Līdaka viena no iecienītākajām spiningotāju trofejām. Ķermenis līdakai ir slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar lieliem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganmelna, sāni zaļgani pelēcīgi vai brūngani ar dzeltenīgiem plankumiem. Muguras spura, anālā spura un astes spura ar tumšiem plankumiem. Dzīvo līdakas pārsvarā pa vienai, bariņos tās sanāk tikai nārsta laikā. Dzīvo līdakas gandrīz visur – upēs, ezeros, jūras piekrastē un pat nelielos dīķos. Izaugt līdaka var ļoti liela, garumu tā var sasniegt 130cm un svaru pāri 20kg. Ārpus Latvijas gadās lielāki eksemplāri, svarā pāri 30kg, bet pat tā nav galējā robeža.

            Ķert līdakas var visu gadu, bet nedrīkst to darīt cauru gadu. Nedrīkst ķert līdakas no 1.marta līdz 30.aprīlim. Piedevām jāatcerās, ka Latvijā drīkst paturēt līdaku, tikai sākot no 50 cm garuma.  Vēl jāatceras, ka lomā var paturēt, tikai 5gb līdakas.

            Vaļēju ūdeņu laikā līdakas pārsvarā ķer uz spiningu un ēsmas zivtiņu, bet ziemā uz to pašu ēsmas zivtiņu(ar ūdu palīdzību), šķērsbļitkām un horizontālajām bļitkām. Ķert līdaku var arī ar grunteni, izmantojot to pašu ēsmas zivtiņu vai mušiņmakšķeri, bet lielā pārsvarā līdakas izmānīšanai tiek lietots spinings.

            Dzīvo līdakas visur, tā ka noķert to var gan seklumā, gan dziļumā, gan ūdenszālēs. Vienīgais nosacījums, ka tuvumā ir jāatrodas slēpnim, jo līdaka parasti uzbrūk no slēpņa. Arī uz ēsmām līdaka nav izvēlīga, par ēsmas zivtiņu derēs jebkura zivtiņa(karūsa, rauda, asarītis, plicis, rudulis u.t.t). Vienīgais, kas jāatceras, ka ķersies labāk uz tajā pašā ūdenstilpnē ķertu ēsmas zivtiņu. Spiningot līdaku var uz rotiņiem, vobleriem, šūpiņiem, gumijas zivīm, poperiem, paralonu…..gandrīz uz jebko var noķert līdaku, tikai jāmāk apieties ar izvēlēto mānekli. Reizēm līdaka pieķeras arī parastam pludiņmakšķerniekam, kurš par ēsmu izvēlējies ir parastu slieku. Pārsvarā gadījumu šāda situācija beidzās ar pārrautu(pārkostu) pavadiņu makšķerniekam, bet reizēm tā pavisam neplānoti var tikt pie mēra līdakas. Klejo daudz nostāstu, ka līdaka pieķerās velkot ārā kādu citu mazāku zivi, bet man tā nav gadījies, apstiprināt nevaru.

            Ķerot līdakas ieteicams lietot vismaz kādu mazu pavadiņu(voframa, metāla, paštaisītu no stīgas, vai kādu citu), jo līdakai ir ļoti asi zobi. Ja līdaka ierij jūsu ēsmu pietiekami dziļi un jums nav pavadiņas, tad 50% gadījumu jūs paliksiet ar garu degunu….ja vien protams jums nav auklas vietā veļas šņore.

            Gastronomiskā vērtība līdakai ir laba, asaku ar nav pārāk daudz. Ir daudz un dažādas receptes, kā pagatavot gardus ēdienus no līdakas.


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!


Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (12.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 7297 | Reitings: 4.9/11 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.82.10.219
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv