Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 6
Viesi: 5
Lietotāji: 1
parcopi
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Eksperimenti ar spininga mānekļiemEksperimenti ar spininga mānekļiem.

Par cik pēc pāris dienām jau varēs sākt spiningot, tad gribēju uzrakstīt par tādu tēmu kā nestandarta spininga mānekļi. Šī tēma ir ļoti plaša un principā bezgalīga, jo eksperimentēt ar spininga mānekļiem uz izgatavot tos var neierobežotās formās un daudzumos, kā arī, salikt kopā visnesaliekamākās lietas. Tāpēc uzrakstīšu tikai par dažiem eksperimentiem, ko pats esmu pārbaudījis.
Kā par pirmajiem gribu uzrakstīt par rotiņiem. Tos var izgatavot pats, bet var vienkārši pārtaisīt no gatavajiem. Es dažus pirktos rotiņus izjaucu un salieku pa savam. Es pārtaisu tos smagākus, lai varētu tālāk aizmest. Plus uz rotiņa ass var likt klāt visu kas vien ienāk prātā. Var salikt visu pēc savas patikšanas un ieskatiem, nevis kā ir standartā.Var šo to piekrāsot un šo to uzlabot, kā katram liekās labāk. Te piemērs.

Tālāk ir tāda lieta, ka no parasta korķa var uztaisīt strādājošu poperi. Varbūt no izskata izskatās diezgan parupjš un primitīvs, bet neskatoties uz to, zivis ir uz tādiem noķērušās.
Kā pagatavot? Korķim vienu galu izgrebj bedres formā, vai uztaisa šāda veida ">" iegriezumu. Tad izlaiž cauri korķim drāti un aizmugurējā daļā piestiprina āķi. Priekšpusē drātij uztaisa cilpu, lai būtu pie kā piesiet auklu. Tad ar drāti izdur korķi vertikāli cauri(priekšgalā) un tad atpakaļējā virzienā dur atpakaļ, apakšā atstājot cilpu, kur piestiprināt āķi. Tad liekos drāts gabalus atloka un iestiprina korķī. Pie aizmugurējā(uz stieples) āķa piestiprina svina gabalu un aprīko aizmugurējo āķi ar jebkādu primitīvu mušu. Tad pašu korķi nolako un nokrāso kādās krāsās vien ir iedvesma krāsot.

Vēl no stieples un rotiņa lapas var uztaisīt saucamo "spinnerbaitu". Te aprakstīt neko nav vērts, jo viss ir redzams un saprotams pēc zīmejuma. Vien piebildīšu, ka rotiņa lapu visvieglāk ir pārkniebt caurumiņa pusē, tad atliekt maliņu, lai iedabūtu karabīnītē un atkal atliekt vietā, ka bija. Un apakšējā daļā aiz svina var gumijas zivtiņas vietā likt jebko - parolonu, siet mušu, tvisteri...iespēju ir daudz un dažādas - šitais ir tikai viens piemērs.

Nākamā kategorija, ar ko var eksperimentēt bezgalīgi, ir - paralona zivis. Galvenais ir tas, ka jābūt ir svina galvai, jo tie ir mānekļi, ar kuriem tiek ķerts no pašas grunts. Paralona vietā var lietotarī kādu siltumizolācijas materiālu. Paralonus var kombinēt ar gumijām un ar viskautko citu. Sīkāk neiedziļināšos, jo gan jau katrs tāpat saprot kā jāķer uz paralona zivīm.

Tad nākamais ir tas, ka paralona vietā var pie svina galvas vienkārši uzsiet mušu. Var izmantot kāda dzīvnieka vai putna spalvas, var diegus, vilnu vai da jebko, kas ienāk prātā. Šis ir elementārākais un vienkāršākais veids kā pašam pagatavot mānekli ar kuru var ķer no grunts. (Primāri domāts zandartu un asaru ķeršanai). Pie svina galvas var pat siet eglīšu rotājamos spīdumus-tādi mānekļi citreiz ļoti labi darbojas. Te viens piemērs.

Tad ir tāda lieta, ka var ņemt parastu āķi, tam galā piestiprināt svinu un āķi ar kaut ko aprīkot. Šajā gadījumā esmu āķi aprīkojis ar mazu tvisterīti. Piedevām tvisteri esmu uzlicis tādā veidā, lai āķis zem ūdens ne aiz kā neaizķertos, bet zivs copes gadījumā tas uzreiz iecirstos zivij mutē. Šis konkrētais māneklis ir domāts "ultralight" klases spiningam, bet var tāda veida mānekli arī pagatavot priekš vidējās klases spininga.

Vēl ir tāda lieta kā tandēmi, ar kuriem noteikti vajag paeksperimentēt. Tas nozīmē, ka divi dažāda veida un tipa mānekļi tiek savienoti vienā maneklī. Šajā konkrētajā piemērā(bildē) viss ir savienots pēc tādas shēmas, ka priekšā atrodas krietni mazāks māneklis un aizmugurē lielāks. Šādi tandēmi parasti darbojās tā, ka cope seko tieši un priekšējo un mazāko mānekli. Reizēm seko cope arī uz aizmugurējo, lielāko mānekli, bet tas notiek retāk un tās parasti ir līdakas, kas pagrābj uz tandēma aizmugurējo mānekli. Asari savukārt 95% gadījumu grābj uz priekšējo mānekli, kas šajā gadījumā ir rotiņš. Ar šādien tandēmiem var ķert arī baltās plēsīgās zivis, bet tad tandēms ir jāsavieno ar vistievāko stiepli, kādu vien var atrast. Makšķerējot ar šādu tandēmu zivij rodas priekšstats, ka kāda mazāka zivtiņa mūk no drusku lielākas un zivij nostrādā mednieka instinkti un zivs mēģinā nocelt laupījumu iedomātajai pretiniecei. Tāpēc pārsvarā copes arī gadās uz augšējo mānekli.Te dažu tandēmu piemērs.

Dziļāk šajā tēmā neiedziļināšos, jo kā jau teicu, tā ir bezgalīga. Vienīgais šī raksta mērķis ir pamudināt jebkuru spiningotāju paeksperimentēt ar mānekļiem. Varbūt esmu kādam(i) pasviedis kādu ideju ar ko un kā vajadzētu paeksperimentēt, un ja tā, tad nebūšu par velti taustiņus klabinājis. Ne, asakas! ;)


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu! 

Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (28.04.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 6002 | Komentāri: 4 | Birkas: Spininga māneķļi | Reitings: 4.7/14 |
Komentāru kopskaits: 4
4 parcopi   (27.11.2011 16:25)
Tā tā importa terminoloģija, tur bez 0,5L skaidrībā netiksi :D Galvenais, ka viss ir vizualizēts un saprotams ;)

3 Huseens   (27.11.2011 14:28)
Manliekas ir neliela kļūdiņa rakstā. "Vēl no stieples un rotiņa lapas var uztaisīt saucamo "džerkbaitu"." Manliekas, ka tas ir spinbaits, nevis džerkbaits. Laikam. :D

2 Ashuks   (16.11.2010 19:07)
Nu tu gan esi "sabrūvējis" dažādus brīnumus Aigar! :D

1 sancho76   (28.04.2009 23:44)
...interesantas idejas,tiešām ar šīm lietām var eksperimentēt bezgalīgi,redzēsim ko 2.maijs mums nesīs wink

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.235.48.106
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv