Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [69]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 4
Viesi: 3
Lietotāji: 1
Zivnieks
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Fīderis(angļu gruntene)


Fīderis(vieglā gruntene)

    Šo makšķeri ir izdomājuši angļi. Tāpēc to sauc arī par angļu gruntmakšķeri. Kādu tad makšķeri izvēlēties šim makšķerēšanas tipam? Šīs makšķeres var iedalīt trīs klasēs: vieglā klase, vidējā klase un smagā klase. Vieglā tipa makšķere ir paredzēta ķeršanai bez barotavas vai ar ļoti vieglu plastmasas barotavu. Vidējā klase ir paredzēta līdz 80gr svara nogādāšanai ūdenī, bet smagā klase paredzēta ķeršanai lielās straumēs.
Ja jūs vēl uz tāda tipa makšķeri neesat ķēruši, tad iesākumam izvēlaties vidējās klases makšķeri no 3,5-4m garu.

Tāda makšķere būs pietiekami universāla un jūs pilnvērtīgi varēsiet izbaudīt makšķerēšanu ar angļu gruntsmakšķeri.
Spoli tādai makšķerei var imantot gan inerces, gan bezinerces spoli. Galvenā spoles prasība ir tāda, lai spole varētu izturēt pietiekami lielas slodzes. Jo kaut arī vieglā tipa, tā tomēr ir gruntsmakšķere, tas nozīmē, ka spolei ir jāiztur aprīkojuma smagums, zivs smagums(ja pieķeras) un arī rezerve, lai varēti izvilkt ūdensaugus vai nogrimušus zarus, ja tādos sapinas ēsma.
Barotavas šādai makšķerei var izvēlēties dažādas: restotas, plastmasas, slēgtas vai paštaisītas.

Jāņem vērā straumes stiprums un tas, ko jūs tajā barotavā gribat ielikt. Ja gribat ķert prakstiski stāvošā ūdenī, tad vislabāk izvēlēties plastmasas vai sieta restes barotavu. Ja ir straume, tad pusslēgto barotavu, ja gribat iebarot ar motili vai mušu kāpuriem, tad jālieto slēgta tipa barotava, kura ir jāuzpilda ar mušu kāpuriem vai motiļiem pirms paša iemetiena. Tāpat barotavas var būt slīdošās un fiksētās. Jebkuru slīdošu barotavu gan viegli var pārtaisīt par fiksēto. Tam nepieciešama izliekta plastmasas caurulīte ar tukšu vidu, karabīnīte un daži plastmasas gredzentiņi, caurules nofiksēšanai.

Var izmantot daudz un dažādas stiprinājuma metodes, te daži piemēri:

Var arī iztikt pilnīgi bez barotavas un makšķerēt ar visparastāko metodi - svina gabals un divas pavadiņas.

Variantu kā piestiprināt barotavu vai svinu un kā piesiet āķus ir ļoti daudz un tā ir jūsu brīva izvēle, galvenais ir jāņem vērā tādi apstākļi kā: grunts īpatnības, straume un kādas zivis gribat noķert.
Bieži vien fīderim ir ļoti jūtīgs makšķeres gals, tāpēc nevajag nekādu zvaniņu vai citas signalizējošas ierīces.

Lomu ziņā bieži vien fīderim nav konkurences. Arī jūtīguma ziņā fīderis ir pietiekami jūtīgs. Makšķerēt ar angļu gruntsmakšķeri bieži vien patīk arī cilvēkiem, kuriem nepatīk ķert ar gruntsmakšķerēm.


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!

Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (29.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 13440 | Komentāri: 2 | Reitings: 4.7/18 |
Komentāru kopskaits: 2
2 Jannkkelis   (11.05.2011 12:55)
Jā šī saite ir vienkārši superīga, vīri šeit ir draudzīgi un pats galvenais arī ļoti atsaucīgi. Sevi arī uzskatu pa jauniņo šajā visā pasākumā, bet veltot pāris min dienā šādu veidu saitās, ātri uzzina dažādus knifiņus un daudz ko citu, pašam atliek atrast sev vis piemērotāko.

1 Krutais_Caalis   (02.09.2010 19:36)
Liels paldies vnk ir loti liels prieks ka ir cilveki, kas velta savu laiku, lai apmaaciitu citus... :) :) es esmu vel jauns bet ceru ka kautko iemaacisos un varesu pamacit citus.. Taa turpinat ;)

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:52.201.244.140
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv