Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [70]
Stāsti [10]
Apraksti [9]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [8]
Iesūtītie raksti [9]
Vītauta stāsti [9]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Makšķernieku aprīkojums pavasara-rudens sezonā.


Makšķernieku aprīkojums pavasara-rudens sezonā.


            Gribētu drusku parunāt par tādu tēmu kā makšķernieku aprīkojums. Īstenībā tā ir ļoti svarīga tēma, jo pateicoties daudz dažādiem sīkumiem makšķerēt var ar lielāku komfortu. Protams, veikalos ir arī ļoti daudz tādu preču, kas maksā dārgu naudu, bet bez kurām pilnīgi noteikti var iztikt. Tad kā lai izvēlas milzīgajā preču klāstā lietas, kuras tiešām ir vajadzīgas? Tas, protams, ir katram individuāli, bet ir kopējas lietas, kas noderēs visiem.

            Pirmkārt laikam vajadzētu sākt ar tādu apģērba gabalu kā veste. It kā nevajadzīgs apģērba gabals, bet ļoti praktisks. Vestei ir daudz kabatu un vestē jūs varēsiet salikt dažādus makšķerēšanai vajadzīgus sīkumus: āķu kastīti, karabīnes, nagu knaibles vai šķēres(auklas pārgriešanai), auklas, pinceti, mutes atspiedēju un daudz dažādu sīkumu, lai viss būtu pie vietas. Ja tas viss jau pirms copes ir ielikts vestē, tad ejot copēt, atliek tikai uzvilkt vesti un neko aizmirst mājās nav iespējami. Ideālā variantā ir divas vestes, vienā salikts viss spiningošanai nepieciešamais, bet otrā pludiņmakšķerei. Tad izvēloties uz kādām zivīm iesiet, uzvelkat attiecīgo vesti. Var, protams, iztikt ar vienu, vakarā visu vestē pārliekot, jo viss maksā naudu.

            Otrkārt makšķernieks nevar iztikt bez zābakiem. Zābaku pāri ir vajadzīgi vismaz divi. Vieni, kuri būtu visu kāju garumā, bet kurus vajadzības gadījumā varētu atlocīt un uztaisīt par īsajiem zābakiem un otri – zābakbikses. Ar zābakbiksēm var bradāt pa ūdeni un makšķerēt. Sevišķi aktuālas zābakbikses ir maijā, kad no laivas spiningot vēl nevar, bet ar zābakbiksēm var piekļūt perspektīvākās vietās kā no krasta.

            Ja esat spiningotājs vai mušiņmakšķernieks, bet noderēs arī pludiņmakšķerniekiem, tad noteikti vajadzētu iegādāties polarizējošās brilles. Tā būs vieglāk pamanīt dažādus zemūdens šķēršļus un arī saule tā netraucēs. Man personīgi vislabāk patīk ar dzelteniem stikliņiem, tādās es zemūdens šķēršļus redzu vislabāk.

            Tad ir tādas lietas kā makšķernieku krēsliņš un makšķeru turētāji. Tas, protams, pludiņmakšķerniekiem. Var jau, protams, apsēsties uz kāda celma un makšķeru turētājus izgriezt no zariem, bet šīs lietas ir salīdzinoši lētas un pieejamas gandrīz visiem.

            Makšķernieku kastītes ir lietas, bez kurām ar grūti iztikt. Kastītē var salikt daudz dažādu lietu, kas vajadzīgas makšķerēšanai un viss būs pie vietas. Vēl kastītes ir gandrīz neaizvietojamas dažādu spininga mānekļu uzglabāšanai un pārvietošanai.

            Vēl tāda lieta kā zivju sietiņš, kurā uzglabā zivis. Tā ir gaumes lieta, kādu lieto, bet ja bieži makšķerē no laivas, tad vislabāk iegādāties tādu, kuram ir pludiņi un kurš negrimst. Jo ar laivu bieži pārbraucot reizēm tiek nogremdēti un pazaudēti zivju uzglabāšanas sietiņi, bet ja būs sietiņš ar pludiņiem, tad tādu nogremdēt nevar. Man personīgi ir divi, viens ar pludiņiem, ko lietoju no laivas un viens pavisam parasts, ko lietoju no krasta makšķerējot.

            Vasaras sezonā bieži sanāk iet makšķerēt pa tumsu vai vispār pa nakti, tāpēc obligāti ir vajadzīgs lukturis, kurš liekās ar gumiju uz galvas. Tas tāpēc, lai rokas būtu brīvas, kad tiek mainīta vai pārsieta ēsma.

            Vēl tāda lieta kā pretodu līdzeklis, kas ir ļoti, ļoti svarīga. Negribu neko reklamēt, bet es personīgi uzticos tikai „Taiga-1”, kas ir nopērkams makšķernieku un mednieku veikalos. Lielveikalos nopērkamie līdzekļi praktiski nepalīdz, toties „Taiga-1” darbojas kādas 3stundas. Un vēl no kosmētikas ir vajadzīgs roku krēms. Bieži vien pēc mitruma, sīkām skrambām un saules, roku āda paliek ļoti raupja, tāpēc pēc copes ir vērts rokas nomazgāt un iesmērēt ar roku krēmu(ādu mitrinošu).

            Nu un pēdējā kategorija ir jau no tūristu lietām. Vajadzīgs ir kārtīgs termoss, telts, telts matracis un gāzes baloniņš ar degli. Tas tāpēc, ka ugunskurus ne visur var kurināt, bet ar gāzbaloniņu, kam uzkrūvēts deglis, var kaut ko uzsildīt vai pagatavot vienā momentā. Vēl laba lieta ir plastmasas ledusskapis, kur uzglabāt dzērienus un arī tārpus, bet var bez tāda arī iztikt.

            Ir vēl daudz un dažādu vajadzīgu lietu, bet svarīgi ir izvēlēties tieši tās lietas, kas ir nepieciešamas jums un neiztērēt kaudzi naudas. :)

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ Tur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, ja esat iesācējs makšķerēšanas jautājumos, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, vai vēžošanu!


Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (17.03.2009) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 3879 | Komentāri: 1 | Reitings: 5.0/10 |
Komentāru kopskaits: 1
1 parastais   (27.11.2009 17:19)
paldies.. labs raksts iesācējam kurš nezin z ko veikalā skatīties smile

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.146.227.92
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv