[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 212»
Foruma moderators: Koka_Klucis, kreisais, eduks, Zivinens 
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Makšķerēšanas vietas, copes atskaites, dažādi piedzīvojumi, rekordi » Copes taktika (Tēma, kurā apspriest dažādu copes veidu taktiku)
Copes taktika
parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 09:51 | Ziņa # 1
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 11273
Reputācija: 82
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Pielikumi: 1077888.jpg(41Kb)

Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 09:52 | Ziņa # 2
Multimakšķernieks
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Vēlos aizsākt forumā šādu tēmu un parunāt par copes taktiku dažādās copēs un dažādos apstākļos. Uz to mani uzvedināja Vladimira Poludeņa raksts Makšķernieka gadagrāmatā 2016.
Viņš savā rakstā par Kaņiera ezeru raksta, ka saulainā dienā līdakas slēpņa novietojums attiecībā pret sauli vienmēr būs tāds, lai saule spīdētu viņai no muguras un nežilbinātu acis. Daudzi šo faktu ignorējot pēc autora domām un novieto laivu tā kā ir ērti viņiem - ar muguru pret sauli, aizmirstot, ka tas nav ērti līdakai....
Tātad sanāk, ka seklajos ezeros līdakas saulainajās dienās izvēlās slēptuves ar muguru pret sauli. Viss loģiski. Pats seklajos ezeros neesmu biežs viesis, tāpēc man šādu novērojumu nav un godīgi sakot šādam apstāklim vispār neesmu pievērsis uzmanību, bet kaut kā instinktīvi autoram piekrītu. Vienīgais par to laivas novietojumu es gan īsti nesaprotu. Vai tad līdaka seklajā ezerā neņem mānekli, ja makšķernieks laivā ir ar muguru pret sauli un līdaka slēpnī ir ar muguru pret sauli? Teiksim mazajās upēs, vai vispār upēs ar straumi tieši pieiešana zivij no muguras dod labākus rezultātus, nekā no priekšas. Zivs stāv ar seju pret straumi un makšķernieks ar spiningu iet pret straumi un sanāk, ka zivij pienāk klāt no mugurpuses. Tāpēc man īsti nav skaidrs, kā laivas novietojums ietekmē līdakas izmānīšanu no slēpņa seklajos ezeros saulainā dienā, pat ja ir zināms, ka līdaka slēpnī atrodas ar muguru pret sauli? Teiksim niedru mala un līdaka sēž niedrēs ar muguru pret sauli. Man īsti nav skaidrs, kas mainīsies, ja laiva tiks novietota niedru malai vienā, vai otrā pusē. Līdaka izvēlēsies uzbrukt māneklim, ja būs pēc iespējas precīzāks metiens un, ja būs apetīte.....
Vēlētos dzirdēt foruma lietotāju pieredzi šajā jautājumā. Kāda ir taktika izvēloties laivas novietojumu seklā ezerā attiecībā pret līdakas slēpni. Kā mainās līdakas uzvedība slēpnī no laika apstākļiem? Līdaka biežāk seklā ezerā uzbruks māneklim, ja tas tiks viņai pie no priekšas, no aizmugures, no sāniem? Īsāk kāda ir taktika seklajos ezeros mūsu foruma lietotājiem ķerot līdakas seklajos ezeros? doma

Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)

ZivnieksDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 11:10 | Ziņa # 3
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 2820
Reputācija: 28
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Man viss šis liekas pupu mizas :D Nu tā, ka pilnīgi :D Lai tak viņa stāv kā viņa grib, kāda starpība no kuras puses viņai garām novilksi mānekli, ja gribēs ēst, tad apēdīs. Bet uz savu taisnību nepretendēju.

Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 13:30 | Ziņa # 4
Multimakšķernieks
Pofig gluži nav. To esmu pamanījis mazajās upēs, ka nepareizi pieejot, zivi aizbiedē. Gan jau seklajos ezeros arī zivs tramīgāka. Bet par to laivas novietošanas izvēli es arī bišku brīnos. Nevaru īsti iebraukt, kāpēc es arī nevarētu atrasties ar muguru pret sauli....
Būtu interesanti kāda viedoklis, kas seklajos ezeros ir biežs viesis :)

martiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 14:33 | Ziņa # 5
Estēts
Komentāri: 3346
Reputācija: 35
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
es ar domāju, ka fufelis.
jo - seklajos ezeros labāk copēt mākoņainā dienā un neliela vējiņa, lai zivs nav tik tramīga.
un tad nākamais - kā tu zini, kur tā līdaka sēž, lai novietotu laivu perfekti?
un līdaka paņems jebkurā virzienā garām peldošu mānekli, ja gribēs ;)
tas, ka viņa nostājusies, lai saule acīs nespīd - var jau būt.
bet ko tas maina, ja tu nezini, kur viņa ir noparkojusies?
tā teorija izklausās pēc tiem gudro astrologu spriedelējumiem, kuri pēc notikumiem pēkšņi pamostas un bļauj, ka es jau teicu, ka tā būs un tas ir tāpēc, ka tāds un tāds zvaigžņu stāvoklis :)
jeb arī izsaka tādu prognozi, kas neko neizsaka jeb der visiem.

Pavadiņa ir kā prezervatīvs.
Bez - riskanti, bet baigais kaifs!

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 15:06 | Ziņa # 6
Multimakšķernieks
Man tāpēc interesē citu foruma lietotāju viedokļi. Es pats vispār daudz kam uzmanību nepievēršu, vienkārši kad ir laiks, tad eju uz copi un daudzām pat svarīgām lietām nepievēršu uzmanību pēdējā laikā. Tāpēc kaut kā ieintriģēja, ka ir cilvēki, kas pievērš uzmanību pat šādām lietām. Kādam vēl kādi viedokļi šajā jautājumā? hello

AlbertsDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 15:15 | Ziņa # 7
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 296
Reputācija: 2
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti
Quote parcopi ()
vienkārši kad ir laiks, tad eju uz copi un daudzām pat svarīgām lietām nepievēršu uzmanību pēdējā laikā.

Manuprāt tā arī ir labākā taktika. Gūt prieku no copes! ja

Vienmēr uzklausi arī citu viedokli.

ZivnieksDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 15:18 | Ziņa # 8
Stāstnieks
Mazā upē ir pilnīgi cita loģika. Ezerā viņa var slēpties zem laivas (un metot enkuru tiks aizbiedēta) viņa varbūt 100 metru pa labi, pa kreisi, priekšā un pakaļā...un pa barabanu uz kuru pusi viņa skatās :D Lielāka loģika ir pavasrī viņu meklēt tajā pusē kur pūš vējš, jo ūdens virskārta ir uzsilusi un siltais ūdens tiek sapūsts vienā galā. Lūk siltais ūdentiņš gan viņai patīk.

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 15:41 | Ziņa # 9
Multimakšķernieks
Quote Zivnieks ()
pa barabanu uz kuru pusi viņa skatās

A ja viņa skatās uz Tavu bairīti? :D

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 15:45 | Ziņa # 10
Multimakšķernieks
Zin kā sanāk. Visgrūtāk būs noķert tādu līdaku, kas sauļo vēderu pret sauli :D
Tādai apetīte toč nebūs, stājies kā gribi svilpo

ZivnieksDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 16:11 | Ziņa # 11
Stāstnieks
Quote parcopi ()
pa barabanu uz kuru pusi viņa skatās

A ja viņa skatās uz Tavu bairīti?

Nu tad čista viņi ilgi neskatīsies :D

BorodaDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 19:27 | Ziņa # 12
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1269
Reputācija: 9
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Interesanta tēma.
Man vsp nav taktikas laikam. Kaut gan ir. Es dažreiz fīdermačos izliekos, ka guļu. Ērti atlaižos tūristu beņķī, pieveru vienu aci. Bet otru tik drusciņ. Zivs peld garām un ar skatās. Ierauga tos, kas saspringuši sēd uz augstām platformām, nobīstas. Bet ierauga mani un domā - tas vecīts guļ, varam pasūkāt āķi. A vecīts tik izliekas! Un hop, breksēns mans! :))))

martiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 19:40 | Ziņa # 13
Estēts
Komentāri: 3346
Reputācija: 35
Quote Boroda ()
Man vsp nav taktikas laikam. Kaut gan ir. Es dažreiz fīdermačos izliekos, ka guļu. Ērti atlaižos tūristu beņķī, pieveru vienu aci. Bet otru tik drusciņ. Zivs peld garām un ar skatās. Ierauga tos, kas saspringuši sēd uz augstām platformām, nobīstas. Bet ierauga mani un domā - tas vecīts guļ, varam pasūkāt āķi. A vecīts tik izliekas! Un hop, breksēns mans! :))))

vot vot - tas Aigar ir no šīs pašas tēmas :D ja

Pavadiņa ir kā prezervatīvs.
Bez - riskanti, bet baigais kaifs!

parcopiDatums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 20:46 | Ziņa # 14
Multimakšķernieks
Nu redz, tad Borodam arī vajag kaut kur publicēt rakstu ar savu taktiku un kāds arī varbūt aizdomāsies par tādas taktikas pielietošanu ;)

paganels(pp)Datums: Ceturtdiena, 07.01.2016, 22:22 | Ziņa # 15
Grupa: Savējie
Komentāri: 473
Reputācija: 9
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba Vadiba
svilpo manuprāt līdakai pilnīgi vienalga.ja viņa gribēs ēst tad tāpat noreaģēs vienalga vai saule spīd mutē vai pēcpusē.savu lielāko līdaku (7kg) Engurē noķēru kad saule man spīdēja pakaļā

esmu tur,kur neķeras:).

Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Makšķerēšanas vietas, copes atskaites, dažādi piedzīvojumi, rekordi » Copes taktika (Tēma, kurā apspriest dažādu copes veidu taktiku)
Lappuse 1 no 212»
Meklēšana:

Copyright Parcopi.lv © 2009

Epasts: parcopi@parcopi.lv