Es šādu taisu pludiņus priekš ķeršanas uz ēsmas zivtiņu. Izmantoju parastu korķi, kam cauri, vai no abām pusēm kaut ko ieduru iekšā. Nokrāsoju un nolakoju, lai mitrums netiek klāt. Viens no labākajiem variantiem ir vienkārši izurbt pa vidu caurumu un ielikt tur spalvas pludiņu. Var izmantot plastmasas kātiņus no "ChupaChups", vai arī daļas no salauztiem pludiņiem. Varianti ir dažādi. No mazajiem vīna korķiem var arī uztaisīt pludiņu, kad der ne tikai ķeršanai uz ēsmas zivtiņu. Korķa vietā var izmantot arī citus materiālus un taisīt pludiņus krietni mazākus, bet šajā konkrētajā gadījumā, tiek uztaisīts pludiņš, kas uzreiz ir gatavs līdaku ķeršanai un ēsmas zivi
Es te nesen vienā žurnālā atradu interesantu ideju kā var uztaisīt mānekli, kas apvieno sevī gan vobleri, gan poperi. Šī mānekļa autors ir S. Bezeļ (С. Безель) no Abakanas Krievijā. Viņš šo māneklī dēvē par "Voperi" (Воппер). Ideja ļoti interesanta un es arī mēģināšu ko līdzīgu pagatavot. Tātad te izmēri un kā to pagatavot:
Autors savu mānekli griež uz pusēm, uztaisa tajās kanāliņus, caur kuriem varēs izvērt stiepli un vēlāk ar līmi līmē kopā, bet es domāju, ka var ar maza diametra urbīti mēģināt urbt veselā sagatavē, to negriežot uz pusēm.