Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » 2009 » Jūnijs » 17 » Mazie Latgales sapali
Mazie Latgales sapali
13:44


Esmu pabijis dažas dienas Latgales sākumā un pamēģinājis arī tur divās tuvākajās upītēs pamakšķerēt, tāpēc nolēmu uzrakstīt mazu atskaites blogu par to, kā man tur gāja. Sākšu ar to, ka tas nebija copes brauciens, tāpēc makšķerēšanai tika atvēlēts ļoti niecīgs laiks bez īpašas sagatavošanās. Pamakšķerēt tika nolemts vairāk informācijas ievākšanai un tāpēc, ka makšķernieka asinis sauc pie ūdens, ja vien tas ir kaut kur netālu.
Tātad pirmā upīte, kuru devos izlūkot bija Bolupe, jo tā bija pavisam tuvu vietai, kurā es atrados.
Upe ir maza, bet salīdzinoši strauja un ar samērā neizbrienamiem krastiem. Pienākot pie upes uzreiz varēja manīt zivju aktivitāti, bet nevarēja uzreiz saprast kas tās par zivīm, kaut gan aizdomas bija. Tātad sākumā mēģināju ķert ar pludiņmakšķeri pludinot ēsmu. Jau pavisam drīz sekoja pirmās copes, bet nevarēju piecirst, bet drīz vien tomēr izdevās izmānīt uz mannas kulteni pirmo zivi - tas bija sapalēns! Aizdomas apstiprinājās, pa ūdens virsmu aktivitāti izrāda sapali. Pēc tam pludiņmakšķeri novācu un nolēmu paķert ar ultralight klases spiningu. Par ēsmu izvēlējos mazu voblerīti, kuru pludināju pa straumi un pēc tam vilku to pie sevis. Jau kādā trešajā reizē izdevās piemānīt piemo sapalu uz spiningu. Lielāks par iepriekšējo tas bija, bet tāpat zemmēra, tāpēc pēc fotosesijas uzreiz tika atbrīvots. Vēlāk bija vēl daži tukši uzsitieni, bet vairāk neko izvilkt neizdevās, laika ar vairāk nebija. Bračka toties vietā, kur straume nav tik liela uz pludiņmakšķeri bija noķēris dažas raudas, pličus un asarīti. Var redzēt, ka upē līdakas arī ir. Slikti bija tas, ka no lietiem bija stipri cēlies ūdens līmenis un līdz ar to ūdens bija duļķaināks un straujāks kā jābūt. Tādi izskatījās Bolupes sapali:

Bolupe vietās, kurās mēģināju makšķerēt:Vēl, nākamajā dienā, tiku drusciņ pamakšķerēt drusku tālākā no mājām upē - Pededzē. Pededzes lejtecē. Noķert gan neko neizdevās, bet tas tāpēc, ka bija maz laika un tāpēc, ka upē līmenis bija ļoti cēlies un straume bija daudz straujāka kā tai būtu jābūt. Gadu iepriekš, kad tur bijām, tad tur ķērās asari un raudas, kā arī, spininga mānekļiem sekoja sapali, bet neņēma. Šoreiz gan neizdevās neko piemānīt ne uz pludiņu, ne spiningu. Tā izskatās Pededzes lejtece:Upei ir ļoti neizbrienami krasti un jāmaldās pa riktīgiem džungļiem, bet interesanti ir tieši tas, ka nākas saskarties vienam aci pret aci ar gandrīz neskartu dabu un "mūžamežiem". Kad aiz muguras kaut kas iekrakšķas, tad neviļus ienāk prātā doma, vai aiz muguras jau nestāv kāds meža zvērs :)
Vēl viena lieta - bez laba pretodu līdzekļa tur savu degunu labāk nebāzt! Man bija līdz "Taiga-1", līdzēja tīri ciešami.
Tā lūk man izgāja ar divu mazu Latgales/Vidzemes upju iepazīšanu. Latgales meža bezceļos vēl kārtīgi pabojāju savu autiņu, bet tas ir pavisam cits stāsts, kas neattiecās uz makšķerēšanu :)
Ne asakas visiem! ;)

Skatījumu skaits: 2879 | Pievienoja: parcopi | Birkas: Latgale, sapali | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.146.227.92
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv